Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate

Ogromny sukces na Mistrzostwach Polski w Radomiu! ??
W ubiegłą sobotę 20 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate w Kumite i Kata. Zawody zgromadziły ponad 500 zawodników z 63 klubów sportowych. Jeśli kogoś nie było z nami to niech żałuje, bo impreza była przygotowana na bardzo wysokim poziomie. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialny był Radomski Klub Sportowy OYAMA na czele z Shihan Tomaszem Klimaszewskim. Ogromne gratulacje OSU! ?
Zawody były rozgrywane na 5 matach, odbyło się ponad 400 pojedynków kumite, było co oglądać.
Nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie. Wiele pięknych pojedynków, wiele zdobytych wazari oraz ippon, piękne wykonania kata. Oto wyniki:
Złoto ? zdobyli:
Franciszek Ciałowicz (kumite)
Martyna Siwy (kata)
Srebro ?zdobyli:
Jakub Chrząścik (kumite)
Antoni Jędryczka (kumite)
Aleksandra Zielonka (kumite)
Jan Guzgan (kumite)
Martyna Siwy (kobudo)
Diana Kindryk (kata)
Brąz ? zdobyli:
Amelia Skubij (kumite)
Maja Kadłuczka (kumite)
Startowali również sensei Tomasz Kindryk, sensei Nadia Koczur, senpai Oliwia Nowakowska, Wiktor Malczyk, Iga Szyba oraz Klaudia Wójcik. Musieli oni uznać wyższość swoich przeciwników, ale w wielu pojedynkach nie brakło dużo, aby zdobyć miejsce na podium.
Dzięki tym wynikom nasz klub uplasował się na 8 miejscu rankingu zawodów spośród 63 klubów! ???
Nad sprawnością przeprowadzenia zawodów czuwał shihan Paweł Pajdak jako sędzia główny, sędziami turnieju byli również sensei Bartosz Pajdak, sensei Tomasz Kindryk oraz sensei Nadia Koczur.
Opiekę nad zawodnikami kumite sprawowali sensei Michał Smajda oraz senpai Bruno Kadłuczka. ?
Podczas zawodów Hanshi Jan Dyduch wręczał trofea dla najlepszych zawodników poprzedniego roku 2023. I właśnie trofeum dla najlepszego juniora starszego zawędrowało do naszego zawodnika Bruna Kadłuczki, który był bezkonkurencyjny zajmując 1 miejsca w 7 zawodach poprzedniego sezonu! ???
Nad oprawą i relacjami z zawodów czuwał serwis Okiem Sportowca, zachęcamy do polubienia ich strony bo zrobili piękną robotę! ?
Dziękujemy za te starty i gratulujemy wszystkim, to jest nas wielki wspólny sukces.
OSU!