Zimowe Seminarium Dojo Stara Wieś 2023

W ubiegły weekend odbyło się Seminarium szkoleniowe zorganizowane przez nasz klub. Uczestnikami byli członkowie oraz sympatycy klubu ale nie tylko. Tym razem nasze zaproszenie przyjęły dwa kluby: TURKOWSKI KLUB OYAMA KARATE 大山 na czele z shihan Włodzimierzem Rygiertem 5 dan oraz Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate na czele z sensei Dariuszem Hachajem 4 dan. Było nas prawie 80 osób! Frekwencja dopisała za co wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
W piątek odbył się trening kihon oraz kata, który poświeciliśmy poprawie techniki kihon oraz ćwiczeniem poszczególnych elementów kilku wybranych kata i przekładania techniki na realne kumite (bunkai). Po kolacji mieliśmy czas wolny oraz saunowanie.
Następny dzień rozpoczęliśmy wczesnym rankiem, treningiem biegowym w trzech podgrupach, jedna grupa była grupą rekreacyjną, druga, zawodnicza wykonała trening interwałowy a trzecia bieg ciągły około 6 kilometrowy z podbiegami. Po śniadaniu odbyliśmy pierwszy trening kumite poświęcony technikom zwodów, uników, kontrowania oraz wykorzystania przeskoków w walce. Kolejna jednostka treningowa po obiedzie dotyczyła elementów kumite z wykorzystaniem tarcz, końcówkę dopełniły walki sparingowe. Wieczorem integracja oraz saunowanie.
Ostatni dzień rozpoczęliśmy podobnie dzieląc się na trzy grupy biegowe, z których każda miała do wykonania swoje zadanie. Po śniadaniu trening łączony kumite oraz wyższe kata. Była też okazja podszlifowania techniki dla uczestników, którzy przygotowują się do egzaminu mistrzowskiego w tym roku.
Po treningach karate dla chętnych, w każdy dzień odbyły się treningi fitnessowe poprowadzone przez naszą instruktorkę sensei Agatę Liszkę 3 dan. W ten sposób wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie.
Każdy z uczestników dostał również pamiątkowy komin buff z oficjalną grafiką seminarium.
Wszystkie treningi odbyły się pod czujnym okiem shihan Pawła Pajdak 6 dan, który autorsko przygotował programu seminarium. Za pomoc w zorganizowaniu seminarium i przeprowadzaniu treningów dziękujemy shihan Włodzimierzowi Rygiertowi 5 dan oraz sensei Dariuszowi Hachajowi 4 dan. Dziękujemy również sensei Agacie Liszcze za przygotowanie treningów fitnessowych oraz sensei Tomaszowi Kindrykowi i sensei Bartoszowi Pajdakowi za przeprowadzenie porannych rozruchów.
Seminarium możemy uznać za niezwykle udane i owocne i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo.
OSU!!