Obóz Jastrowie 2023

W piątek 28.07 zakończyliśmy nasz, niezwykle udany, obóz letni Jastrowie 2023! Trzeba go podsumować!
Jest to już drugi raz, kiedy spędzamy wakacje w Ośrodku Wczasowym Leśna Chata w Jastrowie. Jest tak oczywiście nie bez przyczyny.
Ośrodek jest doskonale położony przy pięknym jeziorze w środku lasu. Ma do dyspozycji bardzo przestronne drewniane domki, w których byliśmy zakwaterowani. Ponadto trzy hale wyłożone matami, jedna 100m2, druga 230m2, trzecia 300m2. Ośrodek posiada również boisko do piłki nożnej, do koszykówki oraz przystań kajakową i jest bezpośrednio przy plaży.
Ze wszystkich tych atrakcji korzystaliśmy każdego dnia. Każdy dzień rozpoczynaliśmy przebieżką. Przeprowadziliśmy kilkanaście treningów karate z zakresu kumite oraz kihon. Każdy mógł nauczyć się czegoś nowego!
Podczas pierwszego treningu, nasz klub nagrodził za ciężką pracę w mijającym sezonie oraz wyniki w Mistrzostwach Europy, trójkę naszych zawodników Bruna Kadłuczkę, Franka Ciałowicza oraz Olę Zielonkę. Każdy dostał nowe kimono.
Oprócz tego rozgrywki w piłkę nożną, ping-ponga, walki khalaki, badmintona, bule oraz tradycyjnie rozgrywana na plaży w Łazach rzeźba z piachu. Każdy miał okazję przepłynąć się kajakiem oraz zagrać w naszą Twierdzę!
Ten obóz obfitował w ciekawe atrakcje, do takich można zaliczyć nocny trening, który rozpoczęliśmy o 2 w nocy spacerem po lesie i zakończyliśmy na plaży treningiem kihon.
W tym roku uruchomiliśmy strzelnice, na której każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na długiej oraz krótkiej broni.
Oprócz tego każdego dnia udało się korzystać z kąpieli w jeziorze pod czujnym okiem ratowników wodnych.
Tegoroczna wycieczka nad morze była niezwykle udana. Piękna słoneczna pogoda, plażowanie, kąpiel w morzu a to nie wszystko. Spotkaliśmy również zaprzyjaźnione kluby Oyama Karate! Śląski Klub Karate GOLIAT oraz Małopolski Klub Karate Oyama, wspólne zdjęcie w ponad 300 osób robi wrażenie!
Tegoroczną atrakcją, która mamy nadzieję wejdzie na stałe w ofertę obozową był paintball dla całej grupy. Wszyscy mieli okazję postrzelać z broni podzieleni na drużyny!
Rozegraliśmy ponadto grę terenową, w której podzieleni na grupy, obozowicze mieli za zadanie szukać po lesie znaczników i walczyć z innymi drużynami eliminując się nawzajem.
Obóz zakończyliśmy egzaminem na stopnie kyu, oraz ogniskiem na którym nasi obozowicze mogli pochwalić się swoimi talentami oraz zaprezentować wcześniej przygotowane skecze.
Ten Obóz był bardzo pracowity ale też niezwykle udany. Nikt się nie nudził, każdy wraca z pięknymi wspomnieniami i mocą wrażeń.
Dziękujemy naszej kadrze za ciężko wykonaną pracę oraz kierownictwu OW Leśna Chata za wspaniałe przyjęcie.
Teraz już tylko miesiąc i wracamy na treningi od września! Osu!!