Otwarte Zawody Makroregionu Południowego w kata i kumite w Tarnowie

W sobotę 01.04.2023 odbyły się Otwarte Zawody Makroregionu Południowego w kata oraz kumite w Tarnowie. Organizatorem był Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate, na czele z sensei Dariuszem Hachajem. Organizacyjnie, zawody były na najwyższym poziomie. W turnieju wzięło udział ponad 360 zawodników z 22 klubów Oyama PFK oraz zaprzyjaźnionych organizacji Kyokushin.
Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych zawodników, którzy spisali się na medal!
Do południa odbyła się konkurencja kata. Oto wyniki:
Bruno Kadłuczka - 1 miejsce ?
Nadia Koczur - 2 x 2 miejsce (kata, kobudo)??
Emilia Kopeć - 2 miejsce ?
Urszula Kozikowska - 3 miejsce ?
Martyna Siwy 1 i 2 miejsce (kata, kobudo) ??
Popołudniu kolejne starty zaliczyli zawodnicy w kumite. Oto wyniki:
1 miejsce ?- Franciszek Ciałowicz
2 miejsce ?- Oliwia Nowakowska, Jakub Chrząścik, Jan Guzgan, Aleksandra Zielonka, Wiktor Kowalczyk, Michał Góralczyk
3 miejsce ?- Amelia Skubij, Klaudia Wójcik, Marek Kramarz.
Podsumowując zdobyliśmy 3x?, 10x?, 4x? czyli 17 medali!!!
Oprócz zawodników, doskonale sprawili się również nasi sędziowie oraz opiekunowie. Shihan Paweł Pajdak jako sędzia główny oraz nasi siędziowie sensei Tomasz Kindryk, sensei Adam Koch, sensei Agata Liszka-Jezierska, sensei Michał Smajda, sensei Bartosz Pajdak, senpai Nadia Koczur. Rolę opiekunów pełnili senpai Dominik Kozak, senpai Jakub Sieńko oraz senpai Julia Kurek. Trzeba im podziękować bo wykonali kawał dobrej roboty!!?
Był to bardzo dobry start naszych zawodników przede wszystkim w kontekście zbliżających się Mistrzostw Polski w walkach w Wieliczce. Możemy być dumni z naszej kadry.??
OSU!! ??