Puchar Europy OYAMA IFK

 

 

W dniach 23-24 maja 2015 roku odbył się w Wieliczce Puchar Europy International Karate Federation połączony z XX Mistrzostwami Polski w walkach. Trzeba zaznaczyć, że przez te dwa dni startowało około 500 zawodników z całej Polski oraz wielu krajów Europy i Świata. Nasz klub wystawił 13 osobową ekipę w trzech różnych konkurencjach Knockdown, Semi- Knockdown oraz Lekkiego kontaktu.

A oto jak wyglądała sytuacja w każdej z konkurencji.

23 maja w godzinach popołudniowych odbywała się najbardziej prestiżowa konkurencja Knockdown. W ten dzień startowało od nas 4 zawodników. Dwóch z nich, Kacper Lis oraz Mateusz Czop odpadli w swoich pierwszych eliminacyjnych walkach po wyrównanych pojedynkach, w których pokazali dużo determinacji. Trzecim zawodnikiem był Mateusz Światowski, który w bardzo ładnym stylu wygrał dwie walki eliminacyjne, niestety w trzeciej i czwartej uległ przeciwnikom zajmując tym samym wysokie 4 miejsce. Czwartą zawodniczką była Agata Liszka, która w finale uległa zawodnicze z Ukrainy zajmując 2 miejsce w Pucharze Europy.

24 maja odbywały się dwie konkurencje lekkiego kontaktu i semi-knockdown. W godzinach porannych zmagali się młodzi zawodnicy z lekkiego kontaktu Marcel Popczyk, Małgorzata Lewoniuk oraz Maciej Zwierzyński. Marcel stanął na najniższym stopniu podium wygrywając jedną walkę i przegrywając drugą. Maciek zdobył drugie miejsce po na prawdę ładnie przewalczonych 4 walkach. Niestety w ostatniej uległ przeciwnikowi zdobywając tym samym tytuł vice-mistrza Polski. Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Europy zdobyła Małgosia, pokonując w jednej z walk niezwykle mocną Ukrainkę.

Ostatnią konkurencję zawodów było Semi-Knockdown juniorów. Z naszego klubu byli to Konrad Staroń, Przemysław Cieślak i Mateusz Paździorek, którzy po ładnych walkach niestety odpadli w eliminacjach. Karolina Szewczyk otarła się o podium zdobywając ostatecznie 4 miejsce. Kolejnym zawodnikiem był Szymon Kozieł, który w dwóch walkach knockout-ując swoich przeciwników niestety sam uległ przeciwnikowi o wejście do finału i zajął 3 miejsce.? Ostatnią zawodniczką była Paulina Szewczyk, która w pięknym stylu pokonała swoje przeciwniczki nie dając im żadnych szans, a w finałowej walce knockout-ując reprezentantkę Białorusi zdobywając pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Europy.

Te zawody, kończyły sezon zwodniczy w naszym klubie. Teraz nasi klubowicze, przestawiają się powoli na wakacyjny tryb, gdyż w lipcu jedziemy na dwa obozy, jeden do Włoch a drugi do Pogorzelicy nad polskim morzem. Gratulujemy udanego sezonu i życzmy dalszych sukcesów naszym zawodnikom.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w galerii kliknij>>.