XXV Mistrzostwa Polski w Kata - Sosnowiec 2019

W dniu 25 maja w Sosnowcu na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR przy ulicy Żeromskiego 4c w Sosnowcu odbyły się prestiżowe XXV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w kata. Organizatorem tegorocznej edycji był nasz klub. Trzeba jednak powiedzieć, że stanęliśmy organizacyjnie na wysokości zadania. Pięknie udekorowana hala, piękne nagrody i sportowy sukces naszych zawodników. Chcieliśmy podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sosnowcu za pomoc w organizacji turnieju, firmie Manna Logistics oraz Wake Zone Stawiki Sosnowiec za wyposażenie pakietów startowych oraz pomoc przy organizacji.  Wszyscy którzy nas wsparli swoją pracą, klubowym sędziom, trenerom, obsłudze technicznej oraz rodzicom również dziękujemy. 
Możemy również ogłosić duże osiągnięcie z którego bardzo się cieszymy, dwie nasze zawodniczki, Martyna Siwy oraz Urszula Kozikowska zdobyły kolejne tytuły Mistrza oraz vice-Mistrza Polski w konkurencji kata. Drugim sukcesem jest Mistrzostwo Polski naszych doświadczonych zawodniczek Pauliny Szewczyk, Karoliny Szewczyk oraz Małgorzaty Lewoniuk w konkurencji kata synchronicznego. Trzeba nadmienić, że konkurencja ta była rozgrywana na zawodach ogólnopolskich po raz pierwszy.  Podsumowując, zawody organizacyjnie oraz startowo były bardzo udane. W następnych dniach czekają nas egzaminy klubowe oraz egzamin na czarne pasy w starej wsi.
 
Powodzenia OSU!!!