HISTORIA KLUBU

Zagłębiowski klub Oyama Karate powstał w 1994 roku. Jednym z założycieli jak i głównym instruktorem jest Shihan Paweł Pajdak 5 dan. Klub należy do „OYAMA” Polskiej Federacji Karate.

Klub działa na terenie Zagłębia, a siedzibą klubu jest Sosnowiec. Shihan Paweł Pajdak wraz z grupą czołowych instruktorów prowadzą zajęcia także w Chrzanowie, Mysłowicach, Trzebini i Krzeszowicach.

Sekcje klubu skupiają dzieci, młodzież i dorosłych uprawiających Oyama Karate na różnych poziomach zaawansowania.

Do najważniejszych osiągnięć organizacyjnych Zagłębiowskiego klubu Oyama Karate można zaliczyć zorganizowanie w 1997 roku Pucharu Śląska i Zagłębia w Katowicach wraz ze Śląskim klubem Goliat, zorganizowanie III Mistrzostw Polski Juniorów Semi - Knockdown Karate w X / 2000r w Sosnowcu oraz organizowanie corocznych Otwartych Mistrzostw Zagłębia w Kata począwszy od 1996 roku.

Klub poza zgrupowaniami, pokazami karate, organizuje obozy zimowe i letnie w kraju i zagranicą (m.in. Czechy, Grecja).

Kadrę klubu stanowi kilkunastu instruktorów sportu Oyama Karate oraz trenerów I i II klasy z wieloletnim stażem w prowadzeniu zajęć. wielu z nich posiada wysokie stopnie mistrzowskie dan, wszyscy są uczniami Shihan Pawła Pajdaka (6 dan). Wśród instruktorów są absolwenci i studenci kierunków pedagogicznych oraz nauczyciele.

Zagłębiowski klub Oyama Karate oprócz sukcesów organizacyjnych może poszczycić się sukcesami sportowymi. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt medalowych miejsc zdobytych przez zawodników na turniejach regionalnych, Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów w kumite i kata. W ostatnich latach zawodnicy klubu odnoszą również sukcesy w turniejach międzynarodowych, czego doskonałym przykładem może być Puchar Europy.

Obecnie zajęcia prowadzą:

  • Shihan Paweł Pajdak (6 dan)
  • Sensei Przemysław Gut (3 dan)
  • Sensei Sebastian Kanikowski (3 dan)
  • Sensei Agata Liszka (2 dan)
  • Sensei Michał Smajda (2 dan)
  • Sensei Bartosz Pajdak (2 dan)
  • Sensei Dorota Dębska (1 dan)