VII Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Kata

W dniu 6 czerwca 2015 roku przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się VII Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Kata. Jak co roku wystawiliśmy liczną ekipę i tym razem wystartowało od nas aż 11 zawodników. Odnieśliśmy na prawdę duży sukces zdobywając aż 12 medali.

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodsi zawodnicy Oliwia Nowakowska oraz Wiktoria Kłeczek mimo silnej konkurencji zajęły 3 miejsca w swoich kategoriach. Dobrą techniką popisał się Michał Kluczewski, który zajął 2 miejsce w mocno obsadzonej kategorii. Jedna z kategorii została zdominowana przez naszych zawodników, gdyż Szymon Stach oraz Radosław Waszak, obydwoje zakwalifikowali się do finału i zdobyli kolejno 2 oraz 1 miejsce. Jeśli chodzi o starsze pasy to bardzo dobrze wypadli Konrad Kalinowski oraz Marcel Puszczewicz, którzy ulegli tylko swoim przeciwnikom w finale. Równie dobrze pokazał się Mikołaj Oliwa, który po dogrywce ostatecznie uplasował się na 3 pozycji. Najstarszych kategoriach kata oraz kobudo startowały Karolina i Paulina Szewczyk, które ze zmiennym szczęściem zajmowały wysokie pozycje. I tak w konkurencji kobudo Paulina zajęła 2 miejsce a Karolina 3, natomiast w konkurencji kata nasze siostry uplasowały się na 3 miejscach.

To były udane starty dla naszych zawodników, z turnieju odpadł tylko jeden nasz zawodnik Jacek Matyja. W turnieju startowało około 120 zawodników z Polski Południowej miedzy innymi: Tarnów, Brzeszcze, Bochnia czy Tarnobrzeg. Gratulujemy naszym zawodnikom, tak udany start wróży bardzo dobrze na przyszłość. OSU!!!